Müşteri Hizmetleri +90(216) 526 0426 
Bulunduğunuz Yer: Ana Sayfa / Blog

Su Arıtımında, Ultrafiltrasyon Sistemleri Hangi Sularda Tercih Edilmelidir ?

Ultrafiltrasyon modülleri 0,01 mikron’a kadar arıtma kapasitesine sahip olması özelliği ile kimyasal kullanımına gerek kalmadan bakteri, virüs ve mikroorganizmaların sudan uzaklaştırılması için %99’a kadar etkin bir Su Filtrasyon yöntemidir.
Su Arıtımında, Ultrafiltrasyon Sistemleri Hangi Sularda Tercih Edilmelidir ?.

Ultrafiltrasyon Su Arıtma; kendi başına veya Reverse Osmosis öncesinde kullanılmaktadır. Ultrafiltrasyon modülleri 0,01 mikron’a kadar arıtma kapasitesine sahip olması özelliği ile kimyasal kullanımına gerek kalmadan bakteri, virüs ve mikroorganizmaların sudan uzaklaştırılması için %99’a kadar etkin bir Su Filtrasyon yöntemidir. Özellikle renk, bulanıklık  ve organik madde giderimi için uygun bir Su Arıtma yöntemidir.

Ters yıkanabilir olmaları, çok kötü suların dahi arıtımında, membranların tıkanma riskini ortadan tamamen kalkmasını sağlar. Suyun karakteristiği ne olursa olsun etkin ve stabil performans gösterir.

İçme sularında meydana gelen mikrobiyolojik kirliliklerin giderilmesi için suya hiç bir katkı maddesi eklenmeden (klor gibi) suyu arıtması  ve atık ürün bırakmaması en büyük avantajlarındandır.

Atıksu geri kazanım için vazgeçilemez bir Su Arıtma yöntemidir. Bunun dışında gıda sektörü, meşrubat prosesleri, içme suyu üretim tesisleri ve deniz suyu arıtımı için Ultrafiltrasyon Sistemleri kullanılır.