Müşteri Hizmetleri +90(216) 526 0426 
Bulunduğunuz Yer: Ana Sayfa / Blog

Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemlerinin Avantajları

Konteyner tipi su arıtma sistemi için; arıtılması gereken su miktarının, arıtılacak olan su kaynağının ve istenilen ürün suyu kalitesinin farklılıklar göstermesinin hiçbir önemi yoktur. İstenilen bütün şartlar mobil su arıtma sistemi içinde sağlanabilir.
Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemlerinin Avantajları.

 

Konteyner tipi su arıtma sistemleri mobil taşınabilir olma özelliği sayesinde arıtılması istenen su kaynağının bulunduğu yerde ek bina veya herhangi bir inşaat işlemi gerekmeden her yere kurulabilir.

Arıtılması gereken su denizsuyu, kuyusuyu, nehirsuyu, şebeke suyu veya herhangi başka bir kaynaktan gelen su olabilir. Su kaynağının farklı olması sadece su arıtma yöntemini değişitirir. İhtiyaç duyulan kalitedeki su, gerekli arıtma yöntemleri kullanılarak konteyner içinde arıtılır. Konteynerin öncelikle kendi iç izolasyonu yapıldıktan sonra, dizaynı yapılan su arıtma sistemlerinin borulaması, montajı, vs yapılır. Mobil sistem içinde ön filtrasyon sistemleri, reverse osmosis sistemi, ultrafiltrasyon sistemi, paket sistemler vs uygulanabilir.

İhtiyaca yönelik olarak arıtılması gereken su miktarı göz önünde bulundurularak sistem dizaynı yapılır. 20ft yada 40 ft’lik konteynerlere, dizayn edilen su arıtma sisteminin montajı yapılır. İhtiyaç olan arıtılmış su miktarı fazla olması durumunda konteynerler birbirleri arasında paralel olarak bağlanıp ihtiyaç olan debide su arıtılmış olur.

Bu özellikleri ile konteyner tipi su arıtma sistemi son zamanlarda en çok tercih edilen su arıtma yöntemi olmuştur.