Müşteri Hizmetleri +90(216) 526 0426 
Bulunduğunuz Yer: Ana Sayfa / Blog

Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemlerine Nerelerde İhtiyaç Duyulur ?

Mobil sistemler suya olan ihtiyacı hızlı, güvenilir, kolay ve ekonomik olarak karşılar. Mobil sistemler istenilen her kapasiteye uygun olarak terzi işi dizayn edilip bir ya da birden fazla konteynerın içersine uygulanabilir.
Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemlerine Nerelerde İhtiyaç Duyulur ?.

Su tüketimi ve temiz suya duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Arıtılacak su; nehir suyu, deniz suyu, kuyusuyu olması sadece konteynerın içine kurulacak su arıtma sistem ünitelerinin değişmesine neden olur. Yani bu arıtma sistemi için suyun karakteristiğinin bir önemi yoktur, bütün sular arıtılabilir.

Konteyner tipi su arıtma sistemleri en çok acil ihtiyaç durumlarında, bir tesisin ilk kurulum aşamasında tercih edilmektedir. Bunun dışında askeri üslerde, kampüslerde,  kamplarda, fabrikalarda ve dönemsel su ihtiyacı olan yerlerde tercih edilmektedir. Bir şantiyenin işletilmesi için, personellerin ve inşaatın su gereksinimlerini kolaylıkla gidermektedir.  Fabrikalarda tercih edilmesindeki en önemli nedeni bu su arıtma sisteminin herhangi bir yer ve ek bina ihtiyacı bulunmamasıdır.

Konteyner tipi su arıtma sistemi konteynerın içinde komple montajlı, devreye almaya hazır haldedir. Sistem hali hazırla konteynerın içine montajlı olduğu için kullanılacağı yerde hamsu su giriş, atıksu çıkış ve arıtılmış su çıkış bağlantılarının yapılması yeterlidir. Kurulumu kolaydır. Bu avantajı ile özellikle yurtdışında bulunan şantiyeler için bu sistemler tercih nedenidir.

Sıcak veya soğuk hava şartlarından su arıtma sisteminin mekanik aksamlarının etkilenmemesi için konteynerin iç izolasyonu yapılmış ve kliması takılmış olarak kullanıcıya sunulur.

Sistem taşınabilir olması özelliği sayesinde aynı sistem farklı lokasyonlarda kullanılabilir. Kapasite yetersiz kalırsa ilave konteyner arıtma sistemleri paralel bağlanabilir ve ihtiyaç yine giderilmiş olur.